Chemiczny Detektyw w rękach Sławosza Uznańskiego

Na początku marca 2022 roku w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „ATOMY WIEDZY”, w Międzynarodowej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie odbyło się niezwykłe szkolenie dla nauczycieli fizyki i chemii. Jesteśmy dumne, że nie zabrakło tam i nas! Nasze Wydawnictwo reprezentowała jego współpomysłodawczyni – Weronika, która jest nauczycielką fizyki w autorskiej, niepublicznej Szkole Podstawowej i Liceum O!MEGA w Poznaniu.

To dla nas historyczne zdjęcie! 🤩

Chemiczny Detektyw poleciał aż do Międzynarodowej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie!

Na zdjęciu gra w rękach naszego polskiego Astronauty Sławosza Uznańskiego 👨‍🚀 ze specjalną dedykacją dla naszego Wydawnictwa!!! Spośród ponad 22 tysięcy osób, w tym 549 z Polski, Europejska Agencja kosmiczna (ESA) wybrała 17 astronautów, w tym 11 rezerwistów. Wśród tych ostatnich znalazł się właśnie Dr Sławosz Uznański!!! Ponad to nasz Astronauta jest specjalistą w zakresie projektowania elektroniki akceleratorów. Pracuje w centrum kontroli Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN!!!

Mamy ze Sławoszem wspólną misję!!! 🎯

Zarażać miłością do nauk ścisłych i przekonywać, że można osiągnąć wszystko!!! 🚀🛰

Podczas rozmów, które udało się odbyć ze Sławoszem, dowiedzieliśmy się wiele o procesie rekrutacji przyszłych astronautów. Oczywiście jak można podejrzewać, nasz Astronauta urodził się do tego, aby polecieć w kosmos! Kandydaci przechodzą różnorodne testy sprawnościowe i wywiady psychologiczne. Muszą charakteryzować się silna psychiką i bardzo dobrą sprawnością fizyczną. Ważne są nawet takie parametry jak ciśnienie w gałce ocznej, czy długość nerwu wzrokowego!

Razem z Organizatorami i Uczestnikami programu „Atomy Wiedzy”
Astronauta rozdający autografy…. 😀

Program ATOMY WIEDZY był dla nas niezwykle ważny, ponieważ głównym celem naszego wydawnictwa jest szeroko rozumiana edukacja. Chciałybyśmy, aby nasze gry służyły szkołom i placówkom edukacyjnym. Ciągłe szkolenie i rozwijanie naszych kompetencji w zakresie nauk ścisłych jest dla nas kluczowe. CERN to miejsce, z którego można czerpać inspirację, pasję i wiarę w osiągnięcie celu.

Przemawiająca Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej – Justyna Orłowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *