NASZA FIRMA

Kim jesteśmy…

Firma Science Boards to producent i wydawca gier planszowych o charakterze edukacyjnym, bazującym na prawdziwej nauce. Skupiamy się na produkcji gier z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, takich jak chemia, fizyka, biologia, geografia, czy przyroda. Zajmujemy się projektowaniem i sprzedażą gier o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz pasjonatów nauki i gier planszowych. Jesteśmy pierwszym w Polsce wydawnictwem, które oferuje materiały dydaktyczne w postaci gier planszowych w zakresie ściśle sprecyzowanych naukowych zagadnień merytorycznych zgodnych z podstawą programową nauczania przedmiotów ścisłych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

szybka i bezpieczna wysyłka

zwroty i reklamacje

bezpieczne płatności

zgodność z podstawą programową

Wszystkie nasze gry posiadają znak CE, co oznacza, że spełniają wymogi dyrektywy unijnej w sprawie bezpieczeństwa zabawek nr 2009/48/WE oraz normy PN-EN 71-1 oraz PN-EN 71-4.

Nasze wartości

Kto za tym stoi

zdjęcie Michalina Science Boards

Założycielka firmy Michalina jest biofizykiem, naukowcem, nauczycielem akademickim, korepetytorem, a przede wszystkim mamą 5-letniej dziewczynki oraz entuzjastką nauki przez zabawę. Przekazuje swoją wiedzę w niecodzienny sposób, szukając nowych form edukacji.

Jako naukowiec posiada liczne osiągnięcia, takie jak prowadzone projekty naukowe m.in. Diamentowy Grant, projekt Najlepsi z Najlepszych, Generacja Przyszłości, Etiuda, czy projekt wyjazdowy NAWA, odbyte staże naukowe w najlepszych ośrodkach synchrotronowych w Europie m.in. DESY (Hamburg, Niemcy), Diamond Light Source (Didcot, Oxford, Wielka Brytania), ESRF (Grenoble, Francja), czy zdobyte stypendia naukowe m.in. Stypendium im. Iwanowskiej, Stypendium Fundacji UAM, Stypendium im. Kulczyka, Stypendium Rektora UAM.

Jako mama spełnia się poprzez aktywne i edukacyjne zabawy z córką, które opisuje na autorskim funpage’u na  facebooku @codziśrobimyMamusiu, na którym dzieli się wiedzą z zakresu przydatnych dzieciom pomocy naukowych, gier edukacyjnych, książek dla dzieci, miejsc edukacyjnych oraz eksperymentów, które można przeprowadzić samodzielnie w domu. 

Weronika Andrzejewska Biofizyczka

Współpomysłodawczyni Science Boards Weronika jest doktorem nauk fizycznych, biofizykiem, nauczycielką fizyki, korepetytorką, popularyzatorką nauki oraz muzykiem. Na wszelkie możliwe sposoby promuje zdobywanie wiedzy i edukację, udowadniając przy tym, że przedmioty ścisłe nie gryzą i potrafią być całkiem przyjemne i zabawne!

Obecnie jest pracownikiem naukowym Centrum NanoBioMedycznego w Poznaniu, nauczycielką fizyki w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Liceum O!Mega w Poznaniu oraz naukowcem w SmartBee Club.

Doświadczenie zawodowe zdobywała kierując grantem badawczym Narodowego Centrum Nauki „Preludium”, jako współautor i współwykonawca kilku innych grantów badawczych NCN, MNiSW, NCBiR oraz JM Rektor UAM, a także odbywając staże naukowe w Helmholtz Zentrum w Berlinie, Leibniz-Institut fur Polymerforschung w Dreźnie, ośrodku synchrotronowym DESY w Hamburgu, Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Za swoje osiągnięcia była wielokrotnie nagrodzona m.in. Stypendium im. Rodziny Kulczyków, Stypendium Fundacji UAM oraz Stypendium Rektora UAM. Jako popularyzatorka nauki prowadzi różnego rodzaju warsztaty naukowe dla dzieci i młodzieży, a także autorski funpage @Biofizyczka na Facebooku i Instagramie.