• Wydarzenia

Lekcja pokazowa z Chemicznym Detektywem!

Jednym z głównych celów działalności naszego Wydawnictwa jest wsparcie procesów…

Jednym z głównych celów działalności naszego Wydawnictwa jest wsparcie procesów edukacyjnych przy pomocy naszych gier. Mają one stanowić pomoc dydaktyczną, która poprzez zabawę wprowadzi dzieci i młodzież w świat przedmiotów ścisłych. 9 grudnia 2022 w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowieodbyła się lekcja pokazowa z Chemicznym Detektywem! Na zajęciach wykorzystaliśmy Zestaw Dydaktyczny PREMIUM na 6 stanowisk

Możliwe scenariusze lekcji pokazowej

Zgodnie z przewidzianymi przez nas scenariuszami zajęć z wykorzystaniem gry Chemiczny Detektyw istnieje wiele możliwości przeprowadzenia tego typu zajęć lekcyjnych. W przypadku zestawu na 6 stanowisk mamy do wyboru 3 warianty.

  1. Wariant A (nauczyciel-uczniowie). W tym wariancie przewiduje się grę nauczyciela na wszystkich uczniów i wykorzystuje się jedną pojedynczą planszę główną oraz blok z wyrywanymi planszetkami dla uczniów.
  2. Wariant B (uczeń-uczeń). W tym wariancie przewiduje się grę uczniów bądź zespołów uczniowskich przeciwko sobie parami. Wykorzystuje się od dwóch do sześciu pojedynczych plansz głównych w zależności od ilości uczniów oraz blok z wyrywanymi planszetkami. Preferuje się podzielenie uczniów na grupy max 5 osobowe, wtedy może grać klasa 30 osobowa – 6 stanowisk graczy.
  3. Wariant C (uczniowie-uczeń). W tym wariancie przewiduje się grę ucznia lub zespołu uczniowskiego przeciwko jednocześnie WSZYSTKIM uczniom/zespołom uczniów. Wykorzystuje się od dwóch do sześciu pojedynczych plansz głównych w zależności od ilości uczniów oraz blok z wyrywanymi planszetkami. Preferuje się podzielenie uczniów na grupy max 5 osobowe, wtedy może grać klasa 30 osobowa – 6 stanowisk graczy.

To właśnie wariant C wykorzystaliśmy w szkole w Baranowie, dzięki czemu lekcja pokazowa wyszła idealnie! Warto wspomnieć, że zajęcia miały też wartościowy wymiar integracyjny. Biorąca udział w grze grupa uczniów z Ukrainy bardzo otworzyła się na współpracę, dzięki czemu nawiązała wspaniały kontakt z rówieśnikami z Polski.

Uczniom i Uczennicom gra spodobała się tak bardzo, że nie chcieli skończyć!! Fotorelacja mówi sama za siebie:)

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty, aby zarazić miłością do chemii kolejnych młodych adeptów!!! Z chęcią odwiedzimy Twoją szkołę, dlatego zachęcamy do kontaktu!